فقط آیفون ۱۲ پرو مکس از امواج میلی‌متری اینترنت ۵G پشتیبانی می‌کند

آیفون ۱۲

alirezaei

سپتامبر 4, 2020

7:35 ب.ظ

همانطور که احتمالا می‌دانید، تمام مدل‌های خانواده آیفون ۱۲ قرار است از اینترنت ۵G پشتیبانی کنند ولی در این زمینه با دو فناوری مهم مواجه هستیم: امواج میلی‌متری و فرکانس‌های پایین‌تر از ۶ گیگاهرتز. فناوری نخست سرعت بسیار بیشتری دارد و حالا طبق یک گزارش جدید، فقط گوشی ۶.۷ اینچی آیفون ۱۲ پرو مکس از امواج میلی‌متری پشتیبانی می‌کند.

به گفته یک منبع آگاه که با سایت Fast Company صحبت کرده، فقط آیفون ۱۲ پرو مکس از فضای کافی برای تعبیه آنتن‌های موردنیاز به منظور پشتیبانی از امواج میلی‌متری بهره می‌برد و همچنین به‌لطف اندازه بزرگ‌تر، اپل می‌تواند باتری بزرگ‌تری را تعبیه کند تا افزایش مصرف انرژی جبران شود.

علاوه بر این، طبق این گزارش آیفون ۱۲ پرو مکس مربوط به بازارهای آمریکا، کره و ژاپن از این ویژگی پشتیبانی خواهند کرد زیرا در باقی کشورها هنوز زیرساخت‌های مربوط با امواج میلی‌متری به طور گسترده آماده نشده است. به طور خلاصه، امواج میلی‌متری سریع‌ترین شبکه‌های ۵G محسوب می‌شوند که سرعت آن‌ها به ۱ گیگاهرتز می‌رسد. اما به دلیل هزینه‌های بالا و این موضوع که فقط محدوده‌های کوچکی را پوشش می‌دهند، بهره‌گیری از آن فقط برای مناطق شهری پرجمعیت منطقی است.